Sitemap
    Facebook   Youtube    Instagram    Twitter    LinkedIn

Vánoční svátky jsou spojené s obdarováváním blízkých a lidé také častěji přispívají na dobročinné aktivity neziskových organizací. Pro ty dárce, kteří chtějí mít jistotu, že jejich peněžní dar bude správně použitý, stačí hledat neziskovky, které jsou držiteli Značky spolehlivosti. Jejich seznam lidé naleznou na www.znacka-spolehlivosti.cz.

„Držitelů Značky spolehlivosti je po roce její existence sedmnáct. Jedná se o organizace, které na vlastní žádost prošly nezávislým hodnocením. Splňují tedy mezinárodní standardy, které jsou obdobné jako ty využívané např. v Německu, Švýcarsku nebo Španělsku. Neziskové organizace se značkou jsou každoročně kontrolovány nezávislým hodnotitelem, který ověří jejich hospodaření, kvalitu řízení a poctivé naplňování poslání,“ říká Alena Gmentová, ředitelka Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, která Značku spolehlivosti spravuje.

Cílem Značky spolehlivosti je podpořit rozvoj dárcovství v České republice a odstranit obavy z toho, že podpora dárce nebude správně využita. V mnoha zemích je podpoře neziskových organizací věnovaný jeden speciální den, který v letošním roce připadá na prvního prosince.

„V České republice se již pravidelně setkáváme s americkou zvyklostí Black Friday – dnem vysokých slev na zboží v obchodech. Málo kdo ale ví, že se ve světě postupně rozšiřuje jiná americká iniciativa Giving Tuesday, která letos připadá na dnešek – prvního prosince. Jedná se o speciální den, kdy lidé obdarovávají neziskové organizace,“ uvádí Marek Šedivý, prezident AVPO ČR a ředitel Ronald McDonald House Charities.

 

Kontakt:

Alena Gmentová
ředitelka AVPO ČR
mobil: 734 825 211
email: gmentova@avpo.cz

 

Tisková zpráva ke stažení

Obdarujte ty, kteří spolehlivě pomáhají jiným (soubor PDF)

Partneři

PARTNEŘI:  Grada logo-WK  WTF-webBlesk-avpo-webPR_klubgiving-tuesday-avpo-web OPZ-webLogo_VOSP_2011_BW bez-nazvu-1  logo-vzdelavani chytilova