Sitemap
    Facebook   Youtube    Instagram    Twitter    LinkedIn

Pan poslanec Janda (ODS) sliboval, že se bude bít za český sport. Nic proti tomu. Jeho první poslanecký návrh je však spíše agresivním výpadem proti několika neziskovkám působícím v oblasti rovných práv a příležitostí. Výpadem, za kterým nejsou argumenty a znalost konkrétních podporovaných projektů.

Genderová politika je podle pane poslance Jandy obecně proti pravicovému smýšlení. Těžko říct, jak tomu máme rozumět. Možná budeme moudřejší, když nám pan Janda osvětlí, jak se s pravicovým pohledem na svět slučuje stále narůstající podpora sportu z veřejných zdrojů. Připomeňme, že v roce 2016 bylo mezi 20 nejdotovanějšími neziskovkami v ČR hned 13 sportovních svazů a organizací (viz rozbor zde, str. 56).

Celou záležitost kolem návrhu pana Jandy by za jiných okolností snad bylo možné přejít jako plácnutí do vody. V současné zjitřené atmosféře se jí však už stačila chytit média, která ji přefiltrovala do podoby mediálních titulků a zkratek. Důsledkem je nová vlna iracionálních obvinění a nenávistných útoků proti neziskovkám jako takovým. Opravdu to bylo nutné, pane Jando?

Aleš Mrázek
tajemník AVPO ČR

Partneři

PARTNEŘI:  Grada logo-WK  WTF-webBlesk-avpo-webPR_klubgiving-tuesday-avpo-web OPZ-webLogo_VOSP_2011_BW bez-nazvu-1  logo-vzdelavani chytilova