Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Bez techniky teď ani ránu. IT firma znovu zdarma pomáhá k hladší práci a studiu z domova

Praha, 22. 10. 2020. Počítače, telefony, tablety – předměty, které v současné době spojují se světem a dovolují lidem při změněných podmínkách pracovat a učit se. Často však stávkují a nereagují, jak by měly. Česká IT firma DATASYS má pracovní kapacity, které dlouhodobě věnuje pomoci druhým. Školákům, kteří počítače nemají, navíc dodává vyřazené a přitom stále funkční kusy. Nezištnou technickou pomoc poskytuje už od jara.  

Ve chvílích, kdy se na něco potřebujeme maximálně spoléhat, často přicházejí problémy. Nejspíš neexistuje nikdo, kdo by se jednou za čas nepotýkal s nějakou technickou svízelí – nefunkčním mikrofonem, nereagující klávesou, programem, který stávkuje, či systémem, na nějž se nejde připojit. Mnoho firem má své helpdesky a jiné formy podpory, řešící problémy svých zaměstnanců. Velká řada společností však jimi nedisponuje a osoby pracující z domu jsou nuceny pracovat s vlastními schopnostmi a řešit technické problémy. Ani školy často nemají dostatečný personál, který by uměl obsloužit všechny, komu doma na počítači něco nejde. Pro každého, komu se s technikou doma něco kazí, je tu nyní tým IT specialistů na telefonu +420 225 308 250 nebo e-mailu helpdesk@datasys.cz. Zkušení odborníci jsou k dispozici 24 hodin 7 dní v týdnu.  

Od klasických uživatelských problémů typu nastavení e-mailových klientů či instalace programů přes nefunkční hardware po kompletní záruční i pozáruční opravy. Právě s těmito problémy si technici z oddělení IT as a Service firmy DATASYS vědí rady.  Jsou totiž zvyklí ročně odbavit tisíce požadavků svých klientů z řad velkých společností. Řeší u nich problémy se softwarem i hardwarem, stejně jako komplikovanější záležitosti IT infrastruktury a bezpečnosti. ,,Jelikož náš tým tvoří více než dvě desítky odborníku a naši běžnou agendu máme podchycenou, rozhodli jsme se teď čas věnovat smysluplně a pomáhat k výkonu práce a plnění školních povinností těm, kterým v tom technika brání,” shrnul záměr  team leader techniků Jiří Singer.

I když DATASYS poskytuje přímou podporu také finálním koncovým uživatelům, primární zaměření je na malé a střední podnikatelské subjekty a živnostníky. Právě ty tvoří páteř české ekonomiky a omezení jejich fungování nebo v nejhorším případě odchod z trhu způsobí dlouhodobé škody českému podnikatelskému sektoru ve ztrátě jeho rozmanitosti, inovační dynamiky a stability dané právě množstvím nezávislých subjektů. Je proto přirozené, že aktivitu DATASYS podpořilo také vedení AMSP v čele s předsedou Karlem Dobešem.

IT firma nepřikládá ruku k podpoře druhých poprvé. Již na jaře asistovala školám v distanční výuce zaváděním platformy Microsoft Teams a proškolováním v jejím efektivním používání. V rámci projektu Škola on-line už také opravila a věnovala desítky vyřazených počítačů školákům, kteří se doma neměli na čem učit. V této činnosti pokračuje a společně s firmou Medtronic právě teď věnuje školám dalších 500 ks funkčních počítačů.  

DATASYS na českém IT trhu působí více než 25 let. Sídlo společnosti a jmenované oddělení IT as a Service funguje z Prahy, pobočky má však také v Plzni, Ostravě, Hradci Králové a Děčíně. Kromě helpdesku a monitoringu se věnuje také vývoji softwarových řešení na míru, IT infrastruktuře a bezpečnosti.  

Ačkoliv je současná doba rozporuplná, vždy má podle firmy smysl pomáhat a podílet se na vytváření kolektivní spokojenosti. Funkční technika je teď to, co umožňuje většině lidem na světě pokračovat v práci, studiu a komunikovat s druhými. https://datasys.cz / https://www.datasys.cz/cs/pomuzeme-kdyz-doma-technika-nefunguje-zadarmo