Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Akreditovaný kurz: První pomoc v sociálních službách

Info

TERMÍN: 20. února 2020

LEKTOR: Mgr. Marek Tomšů, DiS.

MÍSTO konání: Domov Sulická, Sulická 1597/48, 142 00 Praha 4

Cena pro člena AVPO ČR: 1.350 Kč

Cena pro nečlena: 1.500 Kč

Rozsah: 6 hodin, začátek v 9:00

Pozn. Oběd je možné objednat předem v ceně 90 Kč.

Registrace: Objednání nejpozději tři pracovní dny předem na emailu nexthealth@gmail.com. Pokud bude kurz obsazen, nabídneme vám náhradní termíny. Pokud bude ve vaší organizaci více zájemců, můžeme kurz realizovat u vás. Platba musí být připsána na účet společnosti NextHealth s.r.o. nejpozději den před konáním vzdělávacího programu. Zvýhodněná cena platí pro členy AVPO.

 

Vzdělávací program je určen pro pracovníky v sociálních službách a pro zdravotní sestry. Vzdělávací program je určen pro všechny pracovníky pobytových zařízení sociální péče, především pro pracovníky v přímé péči a zdravotnické pracovníky. Předmětem vzdělávacího programu jsou základní znalosti a dovednosti při poskytování první pomoci.

Součástí kurzu je: problematika legislativy při poskytování první pomoci, základy IZS (Integrovaný záchranný systém), tísňová volání a komunikace s dispečinkem, využitelnost lékárniček, doporučené vybavení pracoviště, vyprošťování (nácvik správného uchopení a manipulace s poraněným/nemocným, vyproštění z vozu), základní manipulace s poraněným/nemocným, základní polohování pacientů, náhlá zástava oběhu a resuscitace, resuscitace s využitím AED (automatizovaný externí defibrilátor), krvácení (krvácení z otevřených ran, z nosu, krevní ztráty při zlomeninách…), masivní krvácení (větší úrazy, dopravní nehody, otevřené zlomeniny velkých kostí, ztrátová poranění) a obvazová technika, zlomeniny, poranění páteře, poranění končetin, poranění hlavy, poranění hrudníku, úraz elektrickým proudem, popáleniny/omrzliny, krvácení a první pomoc, základní první pomoc u vybraných akutních stavů: křečové stavy, kolaps, mdloba, alergická reakce, akutní stavy při cukrovce, dušnost, bolest na hrudi, šok.

Klademe důraz na praktický nácvik s využitím výukových modelů (figurín). Probereme modelové situace doplněné o zkušenosti z praxe záchranné služby. Popíšeme Vám případy, které se skutečně staly, a vysvětlíme, jak se v podobných situacích správně zachovat. Na konci školení věnujeme dostatečný prostor Vašim dotazům.

Vzdělávací program je akreditován Ministerstvem práce a sociálních věcí a Českou asociací sester.

Více informací

Aktuální nabídka akreditovaných kurzů na první pololetí 2020

Info
Location: Domov Sulická, Sulická 1597/48, 142 00 Praha 4
Date: February 20, 2020
Duration: 1 Day