Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.
Diskuzní seminář na téma účetní, daňová a ekonomicko-právní problematika nestátních neziskových organizací

Diskuzní seminář na téma účetní, daňová a ekonomicko-právní problematika nestátních neziskových organizací

Info

Termín: 22. 2. 2023 9:00 – 15:00
Místo konání:
Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské náměstí 833/31, 110 00 Praha 1
Školitelé: Mirka Nebuželská
Více info a registrace: ZDE
Do poznámky (v posledním kroku objednávky) napsat „člen AVPO“ a máte 20% slevu 

Účastníci školení budou mít možnost celý den přicházet s reálnými nebo modelovými příklady a dotazy z praxe neziskových organizací a ty během školení společně vyřešíme a zodpovíme. Tento seminář je určen pro nestátní neziskové organizace, tj. pro všechny organizace účtující v souladu s vyhláškou č. 504/2002 Sb., popř. 325/2015 Sb.  (např. spolky, asociace, zapsané ústavy, obecně prospěšné společnosti, nadace, nadační fondy, církve a náboženské společnosti, charity, diakonie, školské právnické osoby, honební společenstva, veřejné vysoké školy, veřejné výzkumné instituce, politické strany a politická hnutí).

Agenda:
9:00 – 15:00, dvě přestávky

  • Rozebrání a řešení příkladů reálných nebo modelových transakcí z účetní, daňové, finanční a ekonomicko-právní praxe nestátních neziskových organizací – dle podnětů účastníků nebo dle zkušeností školitele (podle množství podnětů od účastníků).
  • Zodpovídání dotazů účastníků z teorie a praxe nestátních neziskových organizací z oblasti účetnictví, daní a základního práva specifického pro nestátní neziskové organizace.
  • Praktické příklady a transakce či dotazy se mohou týkat jakékoliv účetní, daňové nebo související ekonomicko-právní problematiky nestátních neziskových organizací, mohou být naprosto konkrétní, v číslech, nebo obecná, vše dle preferencí účastníků. 
  • Možná řešená problematika: co je a není dlouhodobý majetek? jak použít investiční a neinvestiční dotace? jak lze investovat volné finanční zdroje a jak své investice správně promítnout do účetnictví? Jak z pohledu ekonomicko-právního, účetního a daňového správně pracovat s dotacemi, dary a jinými bezúplatnými plněními? Jaké dokumenty potřebují dárci nebo odbarovaní? Jak je to s darováním služeb? Jak správně členit náklady a výnosy z pohledu účetnictví nebo finančního řízení? Jak v nestátní neziskové organizaci sledovat náklady a výnosy – rozpočet, činnosti, střediska, zakázky? Jak pracovat v účetnictví s různými finančními zdroji nebo spoluúčastí v dotacích?

O lektorce: Mirka Nebuželská je auditorkou, účetním expertem, ACCA, CISA. Je poradkyní a školitelkou v ekonomice, účetnictví a daních u neziskových organizací. Krome neziskových organizací se specializuje na konsolidace dle CAS a IFRS a ekonomické poradenství u podnikatelských subjektů (transakce s podniky, ekonomické a finanční řízení,…). Je členkou Metodické rady Svazu účetních pro neziskové organizace, členkou Výboru pro veřejný sektor KAČR, spolupracuje úzce s Asociací veřejně prospěšných organizací a s Fórem dárců a s mnoha další střešními neziskovými organizacemi.

Info
Location: Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské náměstí 833/31, 110 00 Praha 1
Date: February 22, 2023
Duration: 1 Day