Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Jste pacientská organizace? A víte o příležitostech, které nabízí Pacientský hub?

V pražských Vršovicích byl v zimě otevřen Pacientský hub, který nabízí pro bono prostory pro práci a setkávání pacientů a pacientských organizací v zasedacích místnostech, přednáškovém sále či sdílených kancelářích. Každý měsíc přináší Pacientský hub zdarma semináře a workshopy pro pacientské organizace i pro veřejnost. Cílem projektu je poskytnout pacientským organizacím zázemí pro vzdělávání, vlastní růst a profesionalizaci tak, aby měly veškeré předpoklady pro efektivní obhajobu zájmů a práv pacientů, dlouhodobou udržitelnost a nezávislost a byly relevantním partnerem dalším aktérům v rámci systému zdravotní péče. Témata akcí se tak věnují například řízení organizace, komunikaci, sdílení dobré praxe, advokační práci nebo systému zdravotní péče a jeho aktérům.

Pacientský hub také seznamuje veřejnost s prací pacientských organizací a prostřednictvím inspirativních setkání šíří povědomí o zdravotních tématech.

Pacientský hub spravuje online portál, jehož prostřednictvím se jednotlivci zaregistrují pod svojí pacientskou organizací a sami si pak rezervují prostory pro práci a hlásí se na akce. Pacientské organizace v hubu mohou také pořádat vlastní akce pro členy, pacienty, odbornou i laickou veřejnost a partnery. Aktivity Pacientského hubu můžete sledovat na webu www.pacientskyhub.cz a také na Facebooku. Členům pacientských organizací je určena i uzavřená Facebooková skupina.

Aktuálně byl zveřejněn plán akcí na druhé čtvrtletí 2021. Těšit se tak můžete třeba na další debatu s pacienty z cyklu #nejsemdiagnóza, tentokrát na téma Život se závislostí, workshopy k advokační práci a fundraisingu nebo veřejné přednášky o zdravotní péči v ČR.

Pacientský hub je projekt Ministerstva zdravotnictví ČR financovaný z Fondů EHP a Norska 2014–2021 z Programu Zdraví.

www.pacientskyhub.cz