Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Pracovníkům neziskových organizací se otevírají nové vzdělávací kurzy, organizované společně Sdružením NROS a AVPO Servisní

Praha, 20. ledna 2020:
S nabídkou společného vzdělávacího programu pro neziskové organizace přišly v tomto roce obecně prospěšná společnost AVPO Servisní a Sdružení NROS, dosavadní konkurenti na poli vzdělávání neziskových organizací. Zástupci obou organizací si od vzájemné spolupráce slibují další zkvalitňování otevřených kurzů, protože v jejich rámci budou moci sdílet své dlouholeté zkušenosti, podílet se společně na přípravě programu a vybírat z většího množství odborníků, kteří kurzy v roli lektorů povedou.

Kurzy jsou otevřené všem zájemcům z řad pracovníků neziskových organizací. Zaměřené jsou mimo jiné na právo a finanční řízení, rozvoj propagace organizace a budování její značky nebo mediální komunikaci.

Domluvenou spolupráci s kolegy z NROS velice vítáme. Je dobrou zprávou pro celou oblast vzdělávání v neziskovém sektoru, když dvě respektované organizace namísto rivality zvolí prohloubení spolupráce s cílem dál zkvalitňovat své služby,“ uvedla k novému vzdělávacímu programu Monika Jindrová. Podle ní mají podobné vzdělávací programy smysl a budoucnost, už proto, že lidé z neziskových organizací si nikdy nebudou moci dovolit platit za vzdělávání na komerční bázi.

„Spojení našich organizací nám umožní nabídnout mnohem více zajímavých kurzů a společně můžeme vymýšlet nová témata. Těším se také na plánování nových aktivit ohledně vzdělávání, jako je třeba společná konference.“, dodává Jan Placák manažer vzdělávání Sdružení NROS.

Samotné kurzy organizuje Sdružení NROS a většinou probíhají v sídle Nadace rozvoje občanské společnosti na Praze 5. Vzdělávání je otevřeno pro všechny neziskovky, členové AVPO ČR mají možnost čerpat slevu na nesponzorované kurzy.

Více informací o vzdělávání lze získat na webových stránkách NROS a AVPO ČR: https://www.nros.cz/nabizime/vzdelavani/; www.avpo.cz/akce