Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Rozhovor s Českou spořitelnou

Rozhovor se Simonou Munzarovou, která je specialistkou pro neziskové organizace v České spořitelně

Ovlivnil okruh neziskových organizací, které ČS podporuje covid? Jak?

Je zřejmé, že koronavirová pandemie má zásadní dopady i na neziskový sektor. Některé neziskové organizace přišly o firemní dárce, některé naopak nové dárce získaly – například seniorské či zdravotnické organizace. Mnoho organizací muselo změnit způsob svého fungování – rychle přešly do online, aby mohly pomáhat svým klientům. Došlo i k obměně služeb – některé služby se výrazně omezily či úplně zastavily, naopak jiné nově nastartovaly. Lze očekávat, že se celkový dopad na neziskový sektor projeví až v budoucnu. Již nyní je ale skvělé sledovat silnou vůli a výraznou flexibilitu, se kterou neziskovky čelí této krizi.

Co vám dělá radost?

Že se i v době, kdy řeší někteří klienti existenciální problémy či nedostatek zaměstnanců kvůli zavřeným školám, školkám apod., věnují vzdělávání a stále se chtějí rozvíjet. Naplňují naše vzdělávací kurzy, poptávají témata, která jsou aktuálně potřebná. Zejména vloni jsme reagovali na jejich potřeby – např. jsme realizovali webináře na téma krizové finanční řízení včetně příležitostí k individuálním konzultacím. Nyní probíhají aktivity pro manažery zaměřené na vzdálené řízení týmu. 

Jaké novinky připravujete?

Hodně pracujeme na vývoji cashless metod – tedy různých možnostech, jak platit bezhotovostně a bezkontaktně. Covid-19 pokrok těchto metod urychlil. Co se týče vzdělávání, i nadále rozvíjíme aktivity podporující zejména manažerské dovednosti a poskytujeme individuální péči našim klientům. Kromě toho se snažíme reflektovat aktuální trendy a plánujeme rozšířit naši činnost i o další témata. První „vlaštovkou“ je webinář pro neziskové organizace a sociální podniky, v jehož rámci chceme z různých pohledů řešit téma udržitelnosti. Budeme se snažit inspirovat klienty, aby toto téma vnímali jako příležitost.

Děkujeme za rozhovor. Nové způsoby přijímání plateb na konferenci představí Petr Chlupáč. Přihlásit se můžete ZDE.