Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

ZPRÁVY O STAVU UDRŽITELNÉHO ROZVOJE OBČANSKÉHO SEKTORU V ČR ZA LÉTA 2002–2019

Index udržitelného rozvoje občanského sektoru (CSOSI) je klíčovým analytickým nástrojem, který měří vývoj občanského sektoru ve střední a východní Evropě a Eurasii (E&E). Index sleduje vývoj občanského sektoru v devětadvaceti zemích za posledních patnáct let. Zkoumá celkovou příznivost prostředí pro občanskou společnost se zaměřením na právní prostředí, organizační základnu, finanční zajištění, prosazování zájmů, poskytování služeb, infrastrukturu a veřejný obraz. Každá dimenze je hodnocena sedmistupňovou škálou, kde 1 označuje velmi pokročilou úroveň rozvoje a 7 naopak nízkou úroveň rozvoje. Index byl vyvinut v Americké agentuře pro mezinárodní rozvoj (USAID) ve spolupráci s organizacemi v jednotlivých zemích, ve kterých je index sledován.

Partnerem USAID v České republice je Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, která organizuje hodnocení podle dané americké metodiky a dále zpracovává a shrnuje výstupy hodnocení do české zprávy.


Starší zprávy a další informace týkající se hodnocení naleznete přímo na stránkách agentury USAID: http://www.usaid.gov/europe-eurasia-civil-society


 

České zprávy o stavu udržitelného rozvoje občanského sektoru v ČR:

Kompletní zprávy o stavu udržitelného rozvoje občanského sektoru v oblasti Evropy a Eurasie za léta 2010 – 2019 (EN)

Tato aktivita je financovaná Agenturou Spojených států amerických pro mezinárodní rozvoj (USAID) prostřednictvím grantu z Civil Society Organization Sustainability Index (CSOSI) projektu, který implementuje FHI 360.