Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

 

Na této stránce zveřejňujeme nabídky služeb a dalších aktivit, které naše členské organizace zajišťují na pomoc válkou zasažené Ukrajině. Pokud jste naší členskou organizací a máte zájem o zveřejnění Vaší nabídky, kontaktujte nás prosím prostřednictvím e-mailové adresy avpo@avpo.cz nebo na telefonu 739 655 241.

SBÍRKY NA POMOC UKRAJINĚ:

ADRA, o.p.s.
SOS ADRA: Pomoc Ukrajině
Pomáhají lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině. Monitorují aktuální dění a ve spolupráci s ADRA Ukrajina a dalšími ADRA kancelářemi pomáhají naplnit základní potřeby vysídlených a evakuovaných obyvatel. Finanční dar je v současné době nejefektivnější formou pomoci. Peníze jsou a budou použity na přímou pomoc obyvatelům zasaženým konfliktem. 
Více informací a možnost podpořit sbírku 

Nadační fond pomoci a ADRA, o.p.s.
Pomoc Ukrajině!
Vyjádřeme solidaritu a podporu těm, kteří ji momentálně potřebují nejvíce – lidem, kteří na Ukrajině mají domov. Ať už budou nuceni uprchnout, nebo zůstanou, naši pomoc budou potřebovat.
Více informací a možnost podpořit sbírku

Nedoklubko, z.s.
SBÍRKA PRO NEONATOLOGIE
Ve spolupráci s českými neonatologickými zdravotníky a Českým centrem Kyjev pořádají sbírku na nákup zdravotnického materiálu pro porodnice na Ukrajině. Vědí, co jim chybí a mají nyní možnost dodat na Ukrajinu speciální zdravotnický materiál.
Více informací a možnost podpořit sbírku

 

ZDRAVOTNÍ SLUŽBY:

Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s.
Informace pro ukrajinské ženy o léčbě rakoviny prsu v České republice.
Více informací v češtině i ukrajinštině

 

PŘEKLADY A TLUMOČENÍ:

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s.
Tamtam nabízí pomoc ukrajinsky a rusky hovořícím lidem se sluchovým postižením, jejich rodinám, rodinám s neslyšícími dětmi a jejich blízkým. Na telefonních číslech 601 200 630 (ruský jazyk) a 601 200 640 (ukrajinský a ruský jazyk) jsou připraveni poskytnout psychologickou podporu (krizová intervence) a sociální poradenství. Dotazy je možné zaslat také jako video v českém, ukrajinském či mezinárodním znakovém jazyce na uvedená čísla prostřednictvím aplikace WhatsApp nebo Viber.
Leták ke stažení

Příručka první psychické pomoci v Ukrajinštině

Humanitární středisko Diakonie ČCE připravilo ve spolupráci s psycholožkou a krizovou interventkou Kristýnou Farkašovou pro uprchlíky z Ukrajiny příručku s praktickými doporučeními, jak mohou opečovat sami sebe po psychické stránce v době válečného konfliktu.

Publikace s názvem „Praktická doporučení pro lidi přicházející z Ukrajiny v době válečného konfliktu“ je k dispozici ke stažení ZDE.

Překlady materiálů pro členské organizace

Sekretariát AVPO ČR nabízí pomoc se zajištěním překladů do ukrajinštiny. Spolupracujeme s ukrajinskými studenty České zemědělské univerzity a získáváme kontakty i na další rodilé mluvčí. Pokud máte materiály, které potřebujete přeložit, kontaktujte nás na adrese jindrova@avpo.cz nebo na telefonu 724 173 217.