Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Tým AVPO ČR

AVPO ČR / O nás / Tým AVPO ČR

Ing. Marek Šedivý

Prezident AVPO ČR

Marek Šedivý je prezidentem AVPO ČR od jejího vzniku v roce 2010. Současně je viceprezidentem Sekce nestátních neziskových organizací Unie zaměstnavatelských svazů ČR a členem Výboru pro legislativu a financování Rady vlády pro nestátní neziskové organizace. V letech 2015–2018 pracoval jako ředitel Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda, v letech 2000–2013 vedl obecně prospěšnou společnost Neziskovky.cz.

Ve své lektorské a konzultantské praxi se zaměřuje na řízení neziskových organizací, fungování správních rad, strategické plánování a na oblast vnitřní a vnější komunikace v neziskových organizacích. Je spoluautorem několika publikací zaměřených na řízení neziskových organizací. Přispívá také do časopisů a dalších periodik.

Kontakt: sedivy@avpo.cz / Telefon: +420 603 154 999  / LinkedIn

Monika Jindrová 

Ředitelka AVPO ČR

Monika Jindrová se v neziskovém sektoru pohybuje od roku 2010. Je spoluzakladatelkou organizace ORBI PONTES, kde zastává pozici předsedkyně rady spolku. Zkušenosti s asociační prací získala v Asociaci organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel.

V AVPO ČR pracuje od roku 2016 na pozici ředitelky, na starosti má kompletní zajištění chodu sekretariátu AVPO ČR, personální agendu, řízení projektů, akce pro členské organizace a držitele Značky spolehlivosti, rozvoj asociace a Značky spolehlivosti. Zároveň je ředitelkou AVPO Servisní, o.p.s.

Kontakt: jindrova@avpo.cz / Telefon: +420 724 173 217 /  LinkedIn

Mgr. Aleš Mrázek, Th.D.

Tajemník AVPO ČR, analytik, vedoucí hodnotitel Značky spolehlivosti

V AVPO ČR pracuje od jejího založení v roce 2010. Má na starosti agendu spojenou s přijímáním nových členů a dohlíží, aby členské organizace naplňovaly standardy asociace. Je vedoucím hodnotitelského týmu Značky spolehlivosti. Podílí se též na tvorbě standardů a metodik značky. V rámci projektů AVPO ČR pracuje především na přípravě odborných studií a analýz.

Jako hodnotitel se podílí na přípravě Zprávy o stavu rozvoje občanského sektoru v ČR, kterou AVPO ČR připravuje pro americkou vládní agenturu USAID. Je místopředsedou Rady vlády pro nestátní neziskové organizace, Monitorovacího výboru Operačního programu Praha – Pól růstu ČR a pravidelně se účastní jednání řady dalších pracovních a poradních orgánů českého neziskového sektoru. Příležitostně se věnuje i přednáškové a lektorské činnosti.

Kontakt: mrazek@avpo.cz  / Telefon: +420 739 655 241 /  LinkedIn  / Blog

profil.honza-1

Jan Kvarda 

Koordinátor

Jan Kvarda je koordinátorem projektu AVPO ČR. Na starost má aktivity, které jsou realizovány za finanční podpory Úřadu vlády. Magisterský titul získal na Metropolitní univerzitě Praha v oboru Mediální studia.

V AVPO ČR využívá zkušenosti i z předchozího studia zaměřeného na grafický design. Jan Kvarda zajišťuje grafické práce a fotografuje akce, které AVPO ČR pořádá. Zároveň spravuje facebookový profil Značka spolehlivosti.

Kontakt: kvarda@avpo.cz / Telefon: +420 725 269 232

Nikola Sedloňová 

PR

Nikola Sedloňová se v AVPO ČR podílí na PR, vytváření a korekturách textů a spolupracuje na tvorbě infoservisu. O nezisku píše články a dělá rozhovory se zajímavými osobnostmi tohoto sektoru. Vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky, obor autorská žurnalistika. Pokračovala v bakalářském stupni Mediálních studií na Metropolitní univerzitě Praha, nyní studuje magisterský obor Žurnalistika na Univerzitě Karlově.

Spolupracuje s několika médii, externě přispívá na Aktuálně.cz, v časopise iLiteratura.cz se stará o jihoslovanskou sekci. V lingvistickém časopise Nová čeština doma a ve světě pracuje na pozici korektorky. V minulosti dva roky psala pro magazín Generace20.cz, který následně vedla i jako šéfredaktorka.

Kontakt: sedlonova@avpo.cz / Telefon: +420 720 178 088

ODBORNÍ KONZULTANTI

 • Jan Horký, předseda správní rady AVPO Servisní, konzultant
 • Zuzana Zděnková, lektorka a konzultantka / LinkedIn
 • Petr Vít, právník se zaměřením na neziskový sektor, lektor a konzultant / LinkedIn
 • Miroslava Nebuželská, auditorka, účetní expertka, držitelka certifikací ACCA a CISA / LinkedIn

 

SPRÁVNÍ RADA

 • Marek Šedivý, prezident AVPO ČR / LinkedIn
 • Kateřina Jurigová, PR konzultantka
 • Lenka Kohoutová, Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická
 • Klára Kutišová, AFS Mezikulturní programy / LinkedIn
 • Eva Knapp,  Aliance žen s rakovinou prsu / LinkedIn
 • Hana Čepová, Právě teď! o.p.s. / LinkedIn
 • Jana Sirotková, Pestrá, o.p.s., LinkedIn

 

DOZORČÍ RADA 

 • Petra Mžourková, EDA cz, z.ú. / LinkedIn
 • Alena Nováková, Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s.