Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Sekretariát AVPO ČR

AVPO ČR / O nás / Sekretariát AVPO ČR

Ing. Marek Šedivý

Prezident AVPO ČR

Marek Šedivý je prezidentem AVPO ČR od jejího vzniku v roce 2010. Jako viceprezident Sekce nestátních neziskových organizací je členem prezidia Unie zaměstnavatelských svazů ČR, dále je členem Výboru pro legislativu a financování Rady vlády pro nestátní neziskové organizace. V současnosti také působí na své alma mater –  České zemědělské univerzitě v Praze, kde odpovídá za péči o absolventy. V minulosti pracoval jako ředitel Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda a vedl obecně prospěšnou společnost Neziskovky.cz.

V AVPO ČR je statutární osobou, odpovídá za správu a splňování zákonných podmínek asociace. Předsedá Správní radě AVPO ČR, spolu s jejími členy se podílí na vedení a na strategii AVPO ČR. Reprezentuje AVPO ČR navenek, je zapojen do projektů souvisejících se změnami legislativy nebo vzděláváním, účastní se jednání Sekce sociálních a zdravotních služeb a Sekce pacientských organizací. Přispívá k fundraisingu a public relations asociace.

Kontakt: sedivy@avpo.cz / Telefon: +420 603 154 999  / LinkedIn

Monika Jindrová 

Ředitelka AVPO ČR

Monika Jindrová se v neziskovém sektoru pohybuje od roku 2010. Je spoluzakladatelkou organizace ORBI PONTES, kde zastává pozici předsedkyně rady spolku. Zkušenosti s asociační prací získala v Asociaci organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel.

V AVPO ČR pracuje od roku 2016 na pozici ředitelky, na starosti má kompletní zajištění chodu sekretariátu AVPO ČR, personální agendu, řízení projektů, akce pro členské organizace a držitele Značky spolehlivosti, rozvoj asociace a značky spolehlivosti. Zároveň je ředitelkou AVPO Servisní, o.p.s.

Kontakt: jindrova@avpo.cz / Telefon: +420 724 173 217 /  LinkedIn

Mgr. Aleš Mrázek, Th.D.

Tajemník AVPO ČR, analytik, vedoucí hodnotitelů Značky spolehlivosti

V AVPO ČR pracuje od jejího založení v roce 2010. Má na starosti agendu spojenou s přijímáním nových členů a dohlíží, aby členské organizace naplňovaly standardy asociace. Je vedoucím hodnotitelského týmu značky spolehlivosti. Podílí se též na tvorbě standardů a metodik značky. V rámci projektů AVPO ČR pracuje především na přípravě odborných studií a analýz.

Jako hodnotitel se podílí na přípravě Zprávy o stavu rozvoje občanského sektoru v ČR, kterou AVPO ČR připravuje pro americkou vládní agenturu USAID. Je místopředsedou Rady vlády pro nestátní neziskové organizace, Monitorovacího výboru Operačního programu Praha – Pól růstu ČR a pravidelně se účastní jednání řady dalších pracovních a poradních orgánů českého neziskového sektoru. Příležitostně se věnuje i přednáškové a lektorské činnosti.

Kontakt: mrazek@avpo.cz  / Telefon: +420 739 655 241 /  LinkedIn  / Blog

antonova

Ing. Tereza Antoňová

Projektová koordinátorka

Tereza koordinuje projekt AVPO ČR, který je realizován za finanční podpory Úřadu vlády. Pomáhá s administrativou a chodem kanceláře. Dříve pracovala jako Odborný pracovník v Národním informačním centru pro mládež, kde pomáhala především studentům a seznamovala je s důležitými informacemi z oblasti školství. Kromě toho pomáhala koordinovat členy Sítě Informačních center pro mládež po celé České republice. Také přispívala k realizaci projektů organizovaných a podpořených Národním ústavem pro vzdělávání (nyní Národní pedagogický institut) a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. V průběhu rodičovské dovolené dostudovala vysokou školu a začala působit jako místopředsedkyně Mateřského centra Řepík, z. s.

Má ráda knihy, filmy a dobré jídlo a pití. A věří, že všechno zlé je pro něco dobré.

Kontakt: antonova@avpo.cz / Telefon: +420 731 064 971/ LinkedIn 

Bára

Ing. Barbara Magendans, M. S.

External Consultant

Od listopadu 2020 má v AVPO ČR na starosti projekt pro USAID – INDEX UDRŽITELNÉHO ROZVOJE OBČANSKÉHO SEKTORU v ČR (CSOSI). V roce 1997 promovala na University of Tennessee, Knoxville, USA.

Pracovala ve společnosti ACNielsen, kde se věnovala analýze spotřebitelského indexu. S manželem a dětmi žila ve Švýcarsku a S. A. E., kde získala cenné multikulturní zkušenosti. V Nadačním fondu Dům Ronalda McDonalda měla na starost PR, fundraising a péči o rodiny dětských pacientů.

Kontakt: magendans@avpo.cz / tel: 606 381 116/

ODBORNÍ KONZULTANTI

 • Jan Horký, předseda správní rady AVPO Servisní, konzultant
 • Zuzana Zděnková, lektorka a konzultantka / LinkedIn
 • Petr Vít, právník se zaměřením na neziskový sektor, lektor a konzultant / LinkedIn
 • Miroslava Nebuželská, auditorka, účetní expertka, držitelka certifikací ACCA a CISA / LinkedIn

 

SPRÁVNÍ RADA

 • Šedivý Marek, prezident AVPO ČR / LinkedIn
 • Brychtová Alice, DEBRA ČR, z.ú. / LinkedIn
 • Čepová Hana, Právě teď! o.p.s. / LinkedIn
 • Drábek Tomáš, Komunitní centrum Petýrkova, o.p.s. / LinkedIn
 • Dukić Zoran, obchodní ředitel Puurex a.s. / LinkedIn
 • Homola Antonín, realitní byznys a politika 
 • Jurigová Kateřina, PR konzultantka
 • Král Lilly Ahou, Ahou Public Relations / LinedIn
 • Pačesová Veronika, sociální projekty s dopadem – poradenství, rozvoj, financování / LinkedIn
 • Sirotková Jana, Pestrá, o.p.s., LinkedIn

 

REVIZOR

 • Petra Mžourková, EDA cz, z.ú. / LinkedIn