Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

O nás

AVPO ČR / O nás

Naše poslání: “ Vedeme veřejně prospěšné organizace k profesionalitě. Pro soukromé dárce vytváříme podmínky pro darování bez obav.“

AVPO ČR začala svoji činnost v roce 2010 jako střešní a všeoborová asociace neziskových organizací. V současné době sdružuje více než sto neziskovek, převážně se jedná o organizace servisního typu (poskytovatele veřejně prospěšných služeb).

AVPO ČR svým členským organizacím poskytuje všestranný servis a aktivně hájí a prosazuje jejich zájmy.

Od roku 2014 je AVPO ČR správcem značky Prověřená veřejně prospěšná organizace (značky spolehlivosti). Posláním značky spolehlivosti je posilovat důvěru dárců a podporovatelů k neziskovým organizacím. Značka spolehlivosti je součástí národního programu Česká kvalita.

AVPO ČR je členem

UNIE ZAMĚSTNAVATELSKÝCH SVAZŮ ČR (UZS ČR)

UZS je členskou organizací Konfederace zaměstnaneckých a podnikatelských svazů. Sdružuje a zastupuje přes 7 000 organizací s více než 700 000 zaměstnanci. V rámci UZS je sdruženo více než 600 neziskových organizací (NNO) zejména z oblastí školství, sociálních služeb, zdravotnictví, kultury nebo zájmových uskupení. Byla zde proto vytvořena v ČR naprosto ojedinělá platforma pro nestátní neziskové organizace.

CHARITY MONITORING WORLDWIDE (CMW)

AVPO ČR je členem Charity Monitoring Worldwide (dále jen CMW), celosvětové sítě nezávislých monitorujících organizací (dříve ICFO) od roku 2013. Posláním CMW je podporovat transparentnost a odpovědnost v neziskovém sektoru a budovat důvěru společnosti v neziskové organizace, které mají pozitivní dopad. Všichni v CMW se zavazujeme k posílení postavení dárců, dobrovolníků a komunit, aby mohli účinně a efektivně měnit svět k lepšímu. V současné době sdružuje CMW organizace z dvaceti zemí Evropy, Ameriky, Asie a Afriky, které společně monitorují více než 7000 nevládních neziskových organizací. Více informací na stránkách Charity Monitoring Worldwide www.charitymonitoringworldwide.org.

DIVÁCKÁ RADA ČT

Divácká rada je poradním orgánem České televize v oblasti poznávání potřeb a zájmů občanů a jednotlivých diváckých skupin a posilování zpětné vazby s veřejností. V současné době je členem šedesátka významných institucí, které zaměřením své činnosti působí ve veřejném zájmu nebo ve prospěch obecně prospěšných cílů. Myšlenka vytvořit Diváckou radu byla součástí kandidátského projektu generálního ředitele Petra Dvořáka. AVPO ČR je zakládajícím členem Divácké rady. V Divácké radě zastupuje AVPO ČR ředitelka Monika Jindrová.

PR Klub

PR Klub je platformou pro setkávání a vzájemnou inspiraci profesionálů z oboru public relations, public affairs a komunikace.

Více na www.prklub.cz

 

VÝROČNÍ ZPRÁVY

ZÁKLADNÍ DOKUMENTY 

NAŠE LOGO

Děkujeme našim partnerům

UZS_logo
SANOFI LOGO RGB (1)
alza