Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Pokračuje příprava dotačních zásad

Rada vlády pro nestátní neziskové organizace (RVNNO) pokračuje v přípravě nových Zásad vlády pro poskytování dotací ze státního rozpočtu nestátním neziskovým organizacím. Poslední jednání za účasti zástupců většiny ministerstev a dalších úřadu proběhlo 16. ledna. Přes nekonečné diskuze se zatím daří udržet v zásadách některé body, které považujeme za důležité. Zejména jde o možnost kofinancování dotací dobrovolnickou prací a možnosti víceleté spolupráce.

Podané připomínky

Podali jsme řadu připomínek k velké novele zákona o sociálních službách. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) však zatím neoznámilo, zda k vypořádání připomínek proběhne nějaké setkání, případně jaký bude další postup.

3. a 4. února proběhnou na MPSV setkání k vypořádání připomínek k novele zákona o sociálně právní ochraně dětí a k novelizaci týkající se přídavků na bydlení. Na obě jednání vysíláme naše zástupce.

 

Aktuální připomínkování

Návrh vyhlášky o způsobu oceňování nákladů na zdravotní služby pro účely přerozdělování

Smyslem navrhované právní úpravy je aktualizovat zavedený jednotný a jednoznačný systém oceňování vykázaných a uznaných zdravotních služeb pro účely přerozdělování pojistného na veřejné zdravotní pojištění, podle kterého všechny zdravotní pojišťovny postupují při oceňování shodně. Text návrhu a související materiály ke stažení
Připomínkovat můžete do 13. 2. 2020

Návrh poslanců Víta Rakušana, Moniky Červíčkové, Lucie Šafránkové, Pavly Golasowské, Víta Kaňkovského, Ilony Mauritzové, Heleny Langšádlové, Marka Výborného, Jana Čižinského, Pavla Bělobrádka, Jana Bauera a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů (sněmovní tisk č. 730)

Cílem návrhu zákona je umožnit dětem mladších než jeden rok čerpat příspěvek na mobilitu a zvláštní pomůcky, vydat průkaz osoby se zdravotním postižením, čerpat příspěvek na péči. Text návrhu ke stažení
Připomínkovat můžete do 1. 2. 2020

Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů

Hlavním cílem návrhu zákona je usnadnění přístupu klientů ke službám Úřadu práce České republiky, odstranění některých přetrvávajících nežádoucích jevů týkajících se zaměstnávání osob se zdravotním postižením, naplnění jednoho z bodů programového prohlášení vlády týkajícího se zvýšení přímého zaměstnávání osob se zdravotním postižením na volném trhu práce a také úprava v oblasti aktivní politiky zaměstnanosti se zohledněním budoucích potřeb trhu práce, včetně zavedení nových nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti za účelem předcházení vzniku nezaměstnanosti. Dále jsou cílem návrhu zákona změny v oblasti zprostředkování zaměstnání agenturami práce reagující na současný vývoj v této oblasti a trhu práce obecně. Text návrhu a související materiály ke stažení
Připomínkovat můžete do 18. 2. 2020

Vaše připomínky posílejte prostřednictvím připomínkového formuláře. Do záhlaví kromě kontaktu prosíme vyplňte i název návrhu.