Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.
 

Komu je členství určeno

AVPO ČR / Členství / Komu je členství určeno

ČLENEM ASOCIACE SE MŮŽE STÁT PRÁVNICKÁ OSOBA (TÉŽ „ORGANIZACE“) SPLŇUJÍCÍ NÁSLEDUJÍCÍ PODMÍNKY:

  • Vykonává činnosti, které jsou veřejně prospěšné – sleduje dosahování obecného (veřejného, společenského) blaha.
  • Má-li její veřejně prospěšná činnost předem stanovenou určitou skupinu adresátů, musí být poskytována za spravedlivých a rovných podmínek pro všechny zájemce.
  • Její veřejně prospěšná činnost není primárně motivována vytvořením zisku.
  • Je-li zisk vytvořen, je využit pro další výkon veřejně prospěšné činnosti.
  • Vykonává-li i jiné činnosti než veřejně prospěšné, jsou tyto činnosti vždy pouze doplňkové a slouží k získání prostředků pro výkon veřejně prospěšných činností, případně k lepšímu využití majetku organizace.

DALŠÍ NUTNÉ PODMÍNKY ČLENSTVÍ

  • Organizace provozuje webové stránky, na kterých pravidelně zveřejňuje údaje o své činnosti.
  • Výroční zpráva o hospodaření organizace, případně jiný dokument obdobného obsahu, jsou každoročně zveřejňovány, a to nejméně vystavením plného znění na webových stránkách organizace.
  • Organizace souhlasí se zanesením tzv. Povinných údajů o sobě do databáze vedené Asociací a s jejich zveřejněním na internetových stránkách Asociace. Rozsah Povinných údajů stanoví rozhodnutím Prezident Asociace. Organizace je rovněž povinna tyto povinné údaje aktualizovat bezodkladně po každé jejich změně.
  • Organizace uhradí roční členský příspěvek ve stanovené výši (pro rok 2019 jde o 3000 Kč, tedy 250 Kč/měsíc). V případě, že je přihláška ke členství podána v průběhu kalendářního roku, výše členského příspěvku se přiměřeně krátí (členský příspěvek se hradí ve výši 1/12 za každý kalendářní měsíc, v němž členství organizace v Asociaci trvalo alespoň jeden den). V případě ukončení členství organizace v Asociaci se příspěvek nevrací.

ŘÁDNÉ A PŘIDRUŽENÉ ČLENSTVÍ

Řádným členem se může stát pouze organizace, která splňuje všechny podmínky členství dané Stanovami AVPO ČR.

Organizace, které nesplňují všechny podmínky řádného členství a příspěvkové organizace, se mohou stát přidruženými členy.

Přidružený člen má všechna práva a povinnosti řádného člena kromě práva hlasovat na valné hromadě Asociace.