Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Jak podnikat udržitelně – ESG pro neziskovky, sociální podniky a malé/střední firmy

Info

Zveme vás na konferenci věnující se ESG. Kouzelná zkratka ESG v sobě snoubí harmonii sociálních a environmentálních principů v podnikání a reflektuje důležité hodnoty, na které by se nemělo zapomínat, jako jsou správné řízení, komunitní zájmy a/nebo ochrana životního prostředí. 

Konferenci pořádá NROS, ve spolupráci CIRAA a TESSEA. Partnerem konference je Česká spořitelna – sociální bankovnictví.

Fenomén ESG – nebo-li Environment, Social a Governance se věnuje vlivu působení firem na životní prostředí a společnost. Současně určuje, zda budou firmy do budoucna konkurenceschopné a financovatelné. Neziskové organizace a sociální podniky vstupují do této oblasti nejčastěji v roli subdodavatelů, přičemž i na ně se legislativa v oblasti ESG a povinného reportování o dopadech bude vztahovat. ESG lze vnímat jako riziko, ale též jako příležitost a šanci kultivovat podnikatelské prostředí v ČR.
 
Sociální podniky a neziskovky současně mohou svým fungováním přinášet inspiraci ostatním, jak naplňovat sociální, environmentální a ekonomický rozměr podnikání. Co je udržitelné a zároveň proveditelné? Jak se vyvarovat greenwashingu a využít ESG jako nástroj marketingu? Lze se připravit a posílit svoji konkurenceschopnost? Pokud vás takové otázky také napadají, přijďte načerpat inspiraci a propojit se s dalšími na naší konferenci.
 
Pro koho je konference vhodná: pro manažery neziskovek a sociálních podniků, pro ty, kteří působí v oblasti legal & compliance, HR, vztahů s investory, nákupu, ochrany životního prostředí, marketingu, pro malé a střední firmy a pro novináře. 
 
Podívejte se na pozvánku na akci.
 
Termín: 21. 3. 2023 (9 – 14h)
Kde: Sál České spořitelny v Rytířské 29, Praha 1
Akcí vás provede: Vojtěch Koval
 
Program:
  9:00 – 12:00 – 7 příspěvků k tématu ESG (právní rámec, bankovní optika, marketing a komunikace, budoucí výzvy)
12:00 – 12:30 – pauza s občerstvením
12:30 – 13:10 – expertní panel A se 4 panelisty z praxe, zavádění a naplňování ESG v praxi
13:10 – 13:50 – expertní panel B se 4 panelisty z praxe, zavádění a naplňování ESG v praxi
13:50 – 14:00 – závěrečné shrnutí a zakončení akce
 
Program bude upřesněn.
Těšit se můžete na vystupující z: CIRAA, IPSOS, TESSEA, 1. Valašská dílna, Modrý domeček, Kabinet CB, Federace nábytkových bank a reuse center, družstvo Texman, Kokoza, Pomoc Týn a mnoho dalších.
Info
Location: Sál České spořitelny v Rytířské 29, Praha 1
Date: March 21, 2023
Duration: 1 Day