Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Od dubna bude testování povinné i pro neziskovky

Vláda rozhodla o rozšíření povinného testování i na nejmenší firmy do 10 zaměstnanců, živnostníky a neziskové organizace. Povinnost pro ně začne platit od 6. dubna 2021.

Během minulých dvou týdnů AVPO ČR poukazovala na to, že vláda v pravidlech pro testování zaměstnanců na Covid-19 opomenula velkou část zaměstnanců sociálních služeb. Konkrétně šlo o pracovníky, kteří dochází za klienty do domácího prostředí nebo se pohybují v terénu. Neziskové organizace, které se na tento typ práce zaměřují, neměly možnost nechat si testy pro tyto zaměstnance proplácet.

Vláda se rozhodla situaci vyřešit rozšířením plošného opatření. Od 6. dubna 2021 se povinnost testovat zaměstnance bude vztahovat i na neziskové organizace, a to bez ohledu na počet zaměstnanců. Stejně jako ostatní zaměstnavatelé, budou i neziskovky mít možnost získat od zdravotních pojišťoven příspěvek ve výši 60 Kč na každý test, maximálně však bude možné proplácet měsíčně 4 testy na jednoho zaměstnance.