Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Blog

AVPO ČR / Novinky  / Přehled dotačních programů pro NNO ze státního rozpočtu pro rok 2020

Přehled dotačních programů pro NNO ze státního rozpočtu pro rok 2020

Sekretariát Rady vlády pro NNO na základě podkladů od ministerstev a sekretariátů poradních orgánů vlády, které poskytují dotace nestátním neziskovým organizacím, připravil přehled dotačních programů vyhlašovaných pro rok 2020.

Přehled vychází z materiálu Hlavní oblasti státní dotační politiky vůči nestátním neziskovým organizacím, který každoročně schvaluje vláda pro nadcházející rozpočtové období. Státní dotační politiku vůči neziskovým organizacím pro rok 2020 schválila vláda na svém zasedání dne 9. září 2019.

Na dotační programy určené výhradně pro žadatele z řad nestátních neziskových organizací v rámci 18 hlavních tematických oblastí bude vynaloženo 5,68 mld. Kč ze státního rozpočtu. Součástí přehledu jsou i dotační programy, které jsou otevřené širšímu okruhu žadatelů, tedy nejenom NNO. V rámci těchto dotačních programů se přerozdělí formou dotací dodatečných 2,33 mld. Kč. Celkem se plánuje vyčlenit na dotační programy pro rok 2020 v rámci hlavních oblastí státní dotační politiky 8,01 mld. Kč ze státního rozpočtu.

Přehled obsahuje kromě názvu dotačního programu a poskytovatele dotací také odhadovanou výši alokovaných prostředků pro rok 2020, dále vymezení okruhu oprávněných žadatelů, základní popis podporovaných aktivit a název strategického dokumentu, na jehož základě jsou dotační programy vyhlašovány.

Dokument ke stažení:

Přehled dotačních programů ze státního rozpočtu pro rok 2020