Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Příručka první psychické pomoci v Ukrajinštině

Humanitární středisko Diakonie ČCE připravilo ve spolupráci s psycholožkou a krizovou interventkou Kristýnou Farkašovou pro uprchlíky z Ukrajiny příručku s praktickými doporučeními, jak mohou opečovat sami sebe po psychické stránce v době válečného konfliktu.

Publikace s názvem „Praktická doporučení pro lidi přicházející z Ukrajiny v době válečného konfliktu“ je k dispozici ke stažení v elektronické podobě na stránkách střediska: https://www.diakoniespolu.cz/pomahame-ukrajine/prirucka-pro-uprchliky-z-ukrajiny/.

Příručka nabízí soubor velmi konkrétních doporučení, co lidé mohou dělat sami se sebou se svými pocity a stavy v této mimořádné situaci. Věnuje se také tématu dětí a jak jim pomoci se zvládáním svých pocitů. Dotýká se i zvládání kulturních odlišností a českého jazyka. Je zakončena seznamem kontaktů, kde mohou lidé z Ukrajiny najít odbornou pomoc v případě, že nezvládají své obtíže řešit svépomocí.

Příručku je možné v elektronické podobě volně šířit. Pokud byste chtěli větší náklad tisku, jsme schopni vám poskytnout tisková data a můžete si udělat dotisk na vlastní náklad. V tomto případě kontaktujte Evu Košťálovou na emailu kostalova@avpo.cz