Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Značku spolehlivosti obhájily další organizace. Pomůže soukromým dárcům v rozhodování

Obecně prospěšná společnost I MY a spolek IQ Roma Servis získaly značku spolehlivosti na další tři roky. Udělila jim je Rada pro hodnocení spolehlivosti na základě výsledků důkladného hodnocení nezávislými experty pro oblast řízení a financování neziskových organizací.

 

Značku spolehlivosti spravuje Asociace veřejně prospěšných organizací ČR. Značku oceňují soukromí dárci, pro které je projevem důvěryhodnosti a stability organizací, kterým posílají finanční prostředky.

 

Soběslavská I MY  i spolek Roma Service se mohou pochlubit dlouhodobou podporou dárců. Je to díky jejich dobré práci a transparentnímu fungování, které potvrdilo také aktuální hodnocení a udělení značky spolehlivosti,“ říká prezident AVPO ČR Marek Šedivý.

 

Obecně prospěšná společnost I MY poskytuje ranou péči a pomáhá dětem s handicapem a jejich rodinám v Jihočeském kraji. Nedávno získala finanční dar od společnosti podnikající v realitách. „Díky tomu má jistotu, že pro děti a jejich rodiny uspořádá dva pobyty v prostředí fary, která je přestavěná a uzpůsobená dětem s autismem a s jinými zdravotními handicapy,“ doplňuje Šedivý.


IQ Roma Servis
provází romské děti a mladé lidi na jejich cestě za vzděláním a vysněnou prací. Ročně od soukromých dárců získá přes půl milionu korun. „V ČR existuje mnoho veřejně prospěšných organizací, existují mezi nimi ale rozdíly. Díky značce spolehlivosti se některé z nich mohou prokazovat jako Prověřené veřejně prospěšné organizace. Jsem rád, že se nám daří naplňovat hlavní cíl značky, tedy definovat standardy transparentnosti a dobrého fungování neziskovek. Organizace I MY i IQ Roma Servis jsou držiteli značky spolehlivosti opakovaně. Odvádí skvělou práci, jsou transparentní a efektivní a jsou za nimi vidět jasné výsledky“, potvrzuje Aleš Mrázek, vedoucí týmu hodnotitelů značky spolehlivosti a tajemník AVPO ČR.

 

Značka spolehlivosti je součástí etablovaného programu Česká kvalita. Slouží soukromým dárcům jako vodítko při jejich rozhodování, kterou organizaci si vybrat. Garantuje jim jistotu, že jejich podpora bude využita smysluplně a efektivně. V současné době se může touto značkou prokázat celkem 25 organizací. Jejich seznam AVPO ČR zveřejňuje na webové stránce www.znacka-spolehlivosti.cz.

 

 

 

 

 

O AVPO ČR

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) sdružuje organizace, které chtějí přispívat k vytváření transparentního a spolehlivého neziskového sektoru v České republice. AVPO ČR je správcem značky spolehlivosti a zveřejnuje seznam prověřených organizací (www.znacka-spolehlivosti.czwww.proverene-neziskovky.cz). Značka spolehlivosti prokazuje, že organizace funguje v souladu se svým posláním a dobře hospodaří se svěřenými prostředky. V současné době AVPO ČR usiluje o prodloužení daňového benefitu pro soukromé dárce, aby si i nadále mohli snížit svůj daňový základ až o 30 %. Dále usiluje o změny v zákoně o veřejných sbírkách, které by omezily administrativu spojenou s jejich pořádáním a o odpuštění silniční daně pro charitativní organizace. V minulosti se asociace zasloužila právě o zvýšení daňového benefitu pro soukromé dárce a o prosazení široké definice pacientských organizací tak, že kromě spolků jimi mohou být také obecně prospěšné společnosti a ústavy.

 

Kontakt: Monika Jindrová, tel.: +420 724 173 217, email: jindrova@avpo.cz