Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Znáte neziskovky na Berounsku?

Berounsko je krásný kraj. K tomu, aby se tu všem dobře žilo, pomáhají místní neziskovky. Jejich práci chtějí pomoci i nové grantové výzvy od Nadace Tipsport.

Lidé v neziskovkách odvádí spoustu dobré práce, věnují se komunitám, přírodě, památkám, pečují o naše sousedy od dětí přes seniory. Neziskovky jsou spojené s dobrovolníky, ale mají i své zaměstnance a náklady na provoz.

V Nadaci Tipsport vědí, že vše jen s dobrovolníky zvládnout nejde a proto se rozhodli podpořit berounské neziskovky v jejich rozvoji a provozu.

 

Dělat správné věci správně

Získat finance na režijní náklady je pro neziskové organizace náročné. Nadace Tipsport přichází s grantovou výzvou Dobrý soused: Rozvoj neziskových organizací na Berounsku 2023. Organizace mají ojedinělou šanci získat finance právě na provoz, ale i vzdělávání a projdou také procesní analýzou.  Pro kvalitní zajištění této vstupní analýzy spojila nadace své síly s Asociací veřejně prospěšných organizací ČR. Ta se podobným expertním hodnocením věnuje dlouhodobě.

Naše podpora berounské občanské společnosti staví i na naší snaze dělat správné věci správně. Rozhodli jsme se podpořit neziskovky v jejich aktivitách, protože jsou důležitou součástí občanské společnosti a přispívají k řešení nebo prevenci nejrůznějších společenských problémů,“ vysvětluje Zuzana Zděnková, projektová manažerka nadace, která koncept nových grantů vytvořila. „Novou grantovou výzvou jim chceme pomoci s posílením svých kompetencí a poskytnout jim prostor pro sebereflexi, rozvoj a zlepšení podmínek, za kterých své veřejně prospěšné aktivity provádějí,“ dodává Zuzka.

Díky grantu Dobrý soused: Rozvoj neziskových organizací na Berounsku 2023 organizace získají zmiňovanou expertní zpětnou vazbu na svůj provoz, komunikaci, fundraising, finanční řízení, tedy na hlavní aspekty své činnosti. „Procesní analýzy se organizace obávat nemusí, organizacím přinese jiný úhel pohledu na jejich práci, velikost organizace nerozhoduje. Zpětnou vazbu získá parta 3 lidí i organizace se stovkou zaměstnanců“, říká Monika Jindrová, ředitelka Asociace veřejně prospěšných organizací ČR. „Zájem Nadace Tipsport podpořit režijní náklady neziskovek nás potěšil a je to skvělý příklad pro další dárce a díky, že můžeme být u toho“, dodává Monika.

Grant také pomůže s financováním potřebného vybavení pro práci neziskovky a unikátní je právě fakt, že pomůže i s úhradou části provozních nákladů, jako jsou mzdy a energie.

Víte o nějaké neziskovce, která by se mohla do grantové výzvy zapojit? Nezáleží na její velikosti nebo typu. Řekněte jim o novém grantu – příjem žádostí je otevřen až do 20. července 2023. Pro rozvoj berounských neziskovek je připraveno 700 000 korun.

Není vám něco jasné nebo byste chtěli víc informací? Napište přímo Zuzce na e-mail: zuzana.zdenkova@nadacetipsport.cz, ráda vám poradí. 22. června se také můžete připojit na online konzultaci k této grantové výzvě, link na seminář si vyžádejte u Zuzky.

Grantovou výzvu najdete zde spolu s druhou novinkou, grantovou výzvou Dobrý soused: Komunitní život na Berounsku 2023 na podporu komunitních aktivit berounských obyvatel či spolků.