Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

10+1 #MytyoNezisku

„Neziskovky nesmějí mít zisk. Dostat dotaci je hračka. Lidé by měli v neziskovkách pracovat zadarmo.“ O neziskovém sektoru koluje v české společnosti stále mnoho nepravd, polopravd a dezinformací. Jako reakci na toto zkreslené chápání neziskovek jsme v září 2019 začali vydávat
na sociálních sítích Asociace veřejně prospěšných organizací ČR sérii příspěvků s názvem #MytyoNezisku.

Cílem textů bylo a je jednoduchou formou vysvětlovat nepravdy a pomoci neziskovkám s obhajobou své práce a samotné existence. Příspěvky se zabývají základními principy fungování neziskových organizací, jejich financováním, dary, fundraisingem, dotacemi i zaměstnáváním a prací v nich.

Za projektem stojí Monika Jindrová, ředitelka AVPO ČR, a Zuzana Zděnková, konzultantka a lektorka neziskových organizací. Později se přidali další autoři.

Témata jsou z naší praxe, podněty jsme sbírali v terénu od organizací i na sociálních sítích. Celkem bylo vydáno 20 příspěvků, v této publikaci najdete výběr 10 + 1 textů, které vyvolaly největší reakce. Děkujeme všem autorům za zpracování příspěvků a kolegům v nezisku za dobrou práci.
Budeme rádi, pokud vám texty pomohou lépe pochopit či vysvětlit fungování neziskových organizací v ČR.

Publikace 10+1 #MytyoNezisku ke stažení ZDE.