Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

30 % pro dárce i za rok 2023

S potěšením Vám oznamujeme, že se aktivita AVPO ČR vyplatila. Představitelé vládní koalice vyslyšeli naše opakované žádosti a do tzv. konsolidačního balíčku, který aktuálně projednává Poslanecká sněmovna, zařadili i prodloužení vyššího daňového zvýhodnění pro dárce o další rok – tedy pro zdaňovací období 2023.

V praxi to bude znamenat, že soukromí dárci podporující veřejně prospěšné organizace budou mít možnost si o hodnotu těchto darů snížit svůj daňový základ pro výpočet daně z příjmu, a to opět až do výše 30 % daňového základu.

Upozorněte na tuto možnost Vaše podporovatele. Odpočet budou moci provést při vyplňování daňového přiznání začátkem příštího roku.

Prodloužení daňového zvýhodnění bude možné díky změně zákona č. 128/2022 Sb. o opatřeních v oblasti daní v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny vyvolaným invazí vojsk Ruské federace (§ 1). V projednávaném „konsolidačním balíčku“ (Vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti

s konsolidací veřejných rozpočtů) se jedná o ČÁST ŠEDESÁTOU PRVNÍ. Text navrhované změny najdete v příloze.

 

Změna zákona č. 128/2022 Sb. (PDF)