Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Akademie ČTK účastníkům konference Moderní technologie v nezisku

Akademie ČTK nabízí všem účastníkům konference Moderní technologie v nezisku slevu 20 procent na všechny své kurzy. Nabídka platí do konce června na prezenční i on-line kurzy Akademie ČTK.

Prvními off-line akcemi Akademie ČTK od března, kdy kvůli pandemii přešla na on-line vzdělávání,  budou Kurz žurnalistiky a kurz Člověk před mikrofonem a kamerou. 

Kurz žurnalistiky se uskuteční 9. června v učebně Akademie v pražském sídle ČTK v Opletalově ulici. Kurz je určen všem, kdo chtějí proniknout do základů žurnalistiky a chtějí lépe porozumět práci novinářů. Seminář se zaměřuje na to, jak vyhodnocovat informace, jak zvládnout interview nebo tiskovou konferenci, jak dobře napsat zprávu, jaký používat jazyk, aby zpráva byla srozumitelná a čtivá. Důraz je kladen nejenom na teorii, ale hlavně na praktická cvičení a jejich průběžné vyhodnocování.

Lektorem je ředitel Akademie ČTK Jiří Chrást, zkušený agenturní novinář s téměř třicetiletou praxí, v ČTK prošel nejrůznějšími pozicemi od redaktora po šéfeditora, jako zahraniční zpravodaj působil mnoho let v Indii a Británii, vzděláním je filolog a pedagog a čeština je jeho celoživotní vášní.

Kurz Člověk před mikrofonem a kamerou je plánovaný na 11. června a tradičně se koná v Rozhlasové a televizní laboratoři FSV UK. Studio patří k technicky nejlépe vybaveným učebnám pro mediální tréninky ve střední Evropě. Ze studia také moderátorky řídily vaši konferenci 28.5.

Na kurzu se vám budou věnovat lektoři Akademie ČTK a profíci z FSV UK. Pod jejich vedením se seznámíte s elementárními zásadami chování před kamerou a ověříte si své schopnosti v televizním studiu. Kurz je omezen na pět osob.

Jestliže jste v době koronavirových onlinů zjistili, že máte před kamerou nedostatky, nebo vás to naopak chytlo a chcete se zlepšovat, neváhejte!