Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

COVID-19: Kam se aktuálně obrátit pro podporu?

Dále pro vás sledujeme podpůrné a kompenzační programy, v jejich rámci mohou neziskové organizace žádat o podporu. Kromě níže uvedených odkazů vám doporučujeme sledovat stránky BusinessInfo.cz, kde jsou podle našich zkušeností nejúplnější a nejaktuálnější informace.

Aktuálně mohou neziskové organizace využívat především tyto možnosti:

Program ANTIVIRUS
Program má za cíl pomoci zaměstnavatelům ochránit pracovní místa, naposledy byl prodloužen až do konce února 2021. Program má aktuálně tři části:
Antivirus A
V rámci tohoto režimu mohou zaměstnavatelé získat 80% příspěvek na náhrady mezd vyplácené zaměstnancům v karanténě.
Antivirus A Plus
Zaměstnavatelé mohou získat příspěvek ve výši 100 % vyplacené náhrady mzdy. Týká se však pouze zaměstnavatelů, jejichž provoz byl nuceně uzavřen či významně omezen.
Antivirus B
Uznatelným nákladem v tomto režimu jsou náhrady mzdy vyplacené z důvodu překážek v práci na straně zaměstnavatele. Výše podpory činí 60 % uznatelných výdajů, maximálně 29 000 Kč na jednoho zaměstnance za měsíc.
Více informací o programu najdete na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí: https://www.mpsv.cz/web/cz/antivirus

COVID – Gastro – Uzavřené provozovny
Program má za cíl podpořit všechny provozovny, které na základě říjnových mimořádných opatření vlády ČR musely omezit činnost nebo úplně zavřít. Podpora se v rámci aktuálně připravované 1. výzvy z programu bude poskytovat za období od 14. října 2020 do 10. ledna 2021, podávat žádostí bude možné od 15. ledna 2021.
Více informací naleznete na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu: https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/informace-o-koronavirus/program-covid-_-gastro-_-uzavrene-provozovny–258742/

COVID Nájemné II
V rámci tohoto programu je možné získat až 50% příspěvek na nájemné za období 3. čtvrtletí roku 2020. Příjem žádostí bude probíhat do 21. 1. 2021.
Podrobnosti naleznete na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu: https://www.mpo.cz/cz/podnikani/zivnostenske-podnikani/covid-19-najemne–255305/

Kompletní seznam kompenzačních a podpůrných programů pro všechny typy žadatelů lze stáhnout ze stránek BusinessInfo:

 Je však třeba zohlednit datum zpracování dokumentu, který nemusí odrážet nejaktuálnější stav.