Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Do sociálních a zdravotních služeb míří 105 tisíc roušek darem z Tchajwanu

Praha, 2. července 2020: Celkem 105 tisíc kusů roušek v celkové hodnotě cca 1,2 milionu korun převzali zástupci Asociace veřejně prospěšných organizací ČR pro své členské organizace pracující v sociální a zdravotní oblasti. Dar poskytla Tchajpejská hospodářská a kulturní kancelář a jeho předání členům AVPO ČR zprostředkoval poslanec Marek Benda, který je dlouholetým podporovatelem česko-tchajwanských vztahů.

Poskytnuté pomoci si nesmírně vážíme. Od našich členů víme, že ochranných pomůcek je stále nedostatek a že dodávku roušek uvítají. Velké poděkování patří jak zástupcům Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v České republice, tak panu poslanci Marku Bendovi, který nás oslovil a napomohl tomu, že roušky zamíří právě do sociálních služeb k našim členům,“ uvedla ředitelka AVPO ČR Monika Jindrová.

Tchajpejská hospodářská a kulturní kancelář chtěla pomoci nějakému subjektu v České republice, stejně jako když v době nejsilnější krize poskytla prostřednictvím poslanecké sněmovny roušky do Nemocnice pod Petřínem. Velice si cením toho, že se zástupci Tchajwanu obrátili pro doporučení právě na mě. Protože veřejné zdravotnictví už je ochrannými pomůckami poměrně dobře zásobeno, byl jsem rád, že jsem mohl pomoci nasměrovat aktuální dar právě do potřebných sociálních služeb,“ řekl Marek Benda.

Za AVPO ČR převzala dodávku roušek členka správní rady Lenka Kohoutová. „Také já se připojuji k velkému poděkování. Tchajpejská kancelář nejenže dodala kvalitní ochranný materiál ke každodennímu využití lidmi v sociálních službách, ale hradila i veškeré další náklady spojené s dopravou,“ ocenila přístup tchajwanské strany Lenka Kohoutová.

Roušky poputují například organizacím jako je Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická, EDA cz či Sdružení Neratov. Tyto organizace poskytují pobytové i terénní sociální služby. Povinnost ochrany dýchacích cest ve zdravotnických nebo sociálních zařízeních stále platí. Rozvolnění opatření po 1. červenci se na tyto služby nevztahuje.

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR je od roku 2010 nadoborovou střešní asociací s celorepublikovým dosahem. Sdružuje stovku neziskových organizací servisního typu, které poskytují veřejně prospěšné služby. Je členem Unie zaměstnavatelských svazů ČR. AVPO ČR je správcem Značky spolehlivosti a zveřejnuje seznam prověřených organizací.

www.avpo.cz, www.znacka-spolehlivosti.cz

Kontakt:
Monika Jindrová, tel. 724 173 217