Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Medailonky řečníků konference 2022

Řečníci konference „Kyberbezpečnost dnes a zítra pro neziskovky“ (řazeno dle programu konference), která se uskuteční on-line na Zoomu ve čtvrtek 13.října 2022 od 8:30 hod.

 

Luboš Fendrych

Luboš Fendrych působí od roku 2018 na Národním úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NUKIB) a v současnosti zastává pozici ředitele odboru vzdělávání, výzkumu a projektů. V rámci činnosti oddělení vzdělávání NÚKIB se podílí na přípravě a realizaci vzdělávacích a osvětových kurzů kybernetické bezpečnosti.    

 

 

Aleš Špidla

se dlouhodobě věnuje problematice kybernetické bezpečnosti a ochrany osobních údajů. Do nedávna zastával pozici prezidenta Českého institutu manažerů informační bezpečnosti, což je nejvýznamnější tuzemská organizace sdružují profesionály informační a kybernetické bezpečnosti. Má bohaté zkušenosti jak ze státní správy, tak i soukromého sektoru. Koncipoval první Strategii kybernetické bezpečnosti České republiky a inicioval vznik zákona o kybernetické bezpečnosti. Dlouhodobě se věnuje osvětové činnosti v oboru kybernetické a informační bezpečnosti, přednáší na odborných konferencích, publikuje a vystupuje v médiích.

 

Marek Růžička

Marek Růžička je generální ředitel společnosti Bankovní identita, a.s. je absolventem fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické Praha. V oblasti IT systémů a technologických inovací se pohybuje od roku 1998, ať už jako konzultant globální poradenské společnosti Accenture nebo následně v různých rolích v Hewlett-Packard, Telefónica/O2 nebo české technologické společnosti DATASYS. Svět technologií, inovací ho nepřestává bavit, a proto v září 2021 rád přijal výzvu pomoci rozvíjet fenomén bankovní identity a digitalizace v České republice.

 

Josef Donát

Josef je držitelem prestižního ocenění Právník roku v oblasti práva ICT za rok 2014, je vedoucím specializace Právo ICT advokátní kanceláře ROWAN LEGAL, rozhodcem a zapsaným mediátorem. Je hlavním autorem unikátní publikace Právo v síti: průvodce právem na internetu (C.H.Beck, 2016) a spoluautorem hned několika komentářů k zákonům v oblasti ochrany osobních údajů, egovernmentu či kybernetické bezpečnosti.

 

 

Hana Čepová

Hanka je spoluzakladatelkou organizace Právě teď! o.p.s., kde má stále na starost projektový management, marketing, komunikaci a produkci vybraných aktivit. Nejen díky její dlouholeté praxi s klienty z oblasti IT se nyní aktivně věnuje tématům týkajícím se kybernetické bezpečnosti, která v AVPO ČR prosazuje, konzultuje a školí. Své vzdělání v oblasti kybernetické bezpečnosti si doplnila studiem MBA oboru „Management kybernetické bezpečnosti“ na CEVRO Institutu v Praze.

 

 

Radka Bystřická

Radka Bystřická je ředitelka Sdružení VIA a nadšenkyně hledání cest a řešení, které usnadní lidem práci. Vystudovala Informační systémy a technologie a po několikaletém angažmá v softwarovém vývoji se dostala do Sdružení VIA, kdež se již 7 let věnuje technologickému rozvoji neziskových organizací.

 

Martin Haller

Spolumajitel společnosti PATRON-IT a celým srdcem technik. Specializuje se na kybernetickou bezpečnost a má zkušenosti etického hackera. Věří, že pokud chce síť dobře zabezpečit, musí ji nejprve umět prolomit. Ve své praxi se specializuje se na malé a střední firmy, kde zefektivňuje IT a navrhuje řešení, která jsou udržitelná procesně i finančně. Přednáší a školí a věnuje se publikování odborných textů.

 

 

Jiří Zlámal

Po čtyřech letech zabýváním se hardwarem a MCU u společnosti Texas Instruments nastoupil Jiří Zlámal ke společnosti Avast, kde nyní působí již 8 let, aktuálně jako Sales Engineer. Odpovědný za široké portfolio klientů a partnerů společnosti ve střední Evropě a Asii, se zaměřením na malé a střední společnosti, přináší Českým organizacím zkušenosti se zabezpečením a ochranou sítí a koncových bodů z celého světa.

 

 

Petra Sobková

Petra Sobková působí od roku 2018 na oddělení vzdělávání Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NUKIB). Věnuje se především přípravě osvětových a vzdělávacích materiálů pro mateřské a základní školy. Podílí se na tvorbě obsahu pro vzdělávací Instagram, přípravě a koordinaci aktivit spojených s Evropským měsícem kybernetické bezpečnosti a Festivalem bezpečného internetu.

 

 

 

Konferenci pořádají: AVPO ČRNROSSdružení VIA

Partneři konference: NÚKIBNadace AvastAkademie ČTK

Technologický partner konference: TechSoup Česká republika