Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Ministerstvo zdravotnictví spouští projekt Pacientský hub

Na přelomu listopadu a prosince se v pražských Vršovicích představí unikátní projekt na podporu pacientských organizací, poskytující fyzický i virtuální prostor pro rozvoj, spolupráci a setkávání pacientů, expertů i veřejnosti v oblasti zdraví. Dlouho očekávaný projekt Pacientský hub startuje kvůli epidemické situaci prozatím v online podobě, se svými vzdělávacími aktivitami však rozhodně neotálí. První seminář pro pacientské organizace nabídne už koncem listopadu.

Pacientský hub je projekt Ministerstva zdravotnictví ČR financovaný z Fondů EHP a Norska 2014–2021, z programu Zdraví. Jeho klíčovými aktivitami jsou: provoz sdíleného pracovního a komunitního prostoru na adrese U Vršovického nádraží 30, Praha 10, zajišťování komplexního vzdělávacího programu, správa interaktivního webového portálu a organizace osvětových akcí pro veřejnost.

Hlavním cílem tohoto projektu je podpora a profesionalizace pacientských organizací, aby se staly rovnocenným partnerem ostatním aktérům ve zdravotnictví. Pacienti zde získají důležité informace a inspiraci, jak aktivněji pečovat o své zdraví. Pro širokou veřejnost bude hub spolu s pacientskými a dalšími organizacemi pořádat akce s cílem zvýšení zdravotní gramotnosti.

Hub nabídne široké spektrum vzdělávacích i společenských aktivit, poskytne pracovní zázemí, zprostředkuje setkávání s důležitými odborníky, účastníky ve zdravotnictví a pacientskými organizacemi, podpoří sdílení dobré praxe.

Projekt významně podpořila městská část Praha 10, která pro účely Pacientského hubu poskytla prostory v pražských Vršovicích. Jedná se o nově zrekonstruované a bezbariérové centrum, jen kousek od centra města, v krásné lokalitě u Havlíčkových sadů. Centrum budou moci návštěvníci plně využívat, jakmile to epidemická situace dovolí. Tyto informace budou k dispozici na portálu i facebookovém profilu Pacientského hubu.

Více o připravovaných vzdělávacích akcích Pacientského hubu na: pacientskeorganizace.mzcr.cz.