Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Škoda Auto předala darem osobní vozidla členům AVPO ČR a držitelům značky spolehlivosti

Praha/Mladá Boleslav, 1. července 2020: Celkem deset organizací pracujících v sociálních a zdravotních službách si dnes v Mladé Boleslavi převzalo darem osobní vozy od společnosti Škoda Auto. Mezi obdarovanými organizacemi figurují také organizace Národní ústav pro autismus (NAUTIS) a sdružení Neratov. Obě organizace jsou členy Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, která byla současně spolu s Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS) odborným garantem vyhlašovaného programu Škoda Auto Mobilita. Auto si dále převzaly i dvě organizace s udělenou značkou spolehlivosti, konkrétně organizace Pferda pomáhající dospělým lidem s mentálním handicapem a Debra, která se zaměřuje na pomoc pacientům s nemocí motýlích křídel.

Organizace využijí nové vozy k převozu svých klientů či pacientů, případně k dopravě svých pracovníků za klienty v domácím prostředí.

„Spolupráce s automobilkou Škoda Auto si nesmírně vážíme. A vážíme si jí o to víc, že její pomoc přichází v okamžiku nepříznivé ekonomické situace, která se dotýká i jejího vlastního podnikání. Je vidět, že zástupci společnosti to s pomocí potřebným myslí vážně a že sociální odpovědnost je pevným pilířem této společnosti v dobách dobrých i zlých,“ uvedla ředitelka AVPO ČR Monika Jindrová, která se předávání vozidel zástupcům vybraných organizací osobně účastnila.

Jindrovou těší, že díky vyhlášenému programu podpory v souvislosti s pandemií COVIDu pomoc směřuje i k organizacím, které jsou členy AVPO ČR, nebo se mohou pyšnit udělenou značkou spolehlivosti. „U takových organizací je jistota, že dar bude v dobrých rukou a vozidla budou sloužit k maximálnímu prospěchu klientů a lidí, kterým tyto organizace pomáhají.“

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR je od roku 2010 nadoborovou střešní asociací s celorepublikovým dosahem. Sdružuje téměř stovku neziskových organizací servisního typu, které poskytují veřejně prospěšné služby. Je členem Unie zaměstnavatelských svazů ČR. AVPO ČR je správcem značky spolehlivosti a zveřejnuje seznam prověřených organizací. www.avpo.cz, www.znacka-spolehlivosti.cz

Kontakt:
Monika Jindrová, tel. 724 173 217