Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Už téměř tři desítky neziskových organizací získaly značku spolehlivosti

Co mají společného organizace Hospicová péče sv. Kleofáše, organizace Právě teď a Rodinné centrum ROUTA? Všechny tři organizace čerstvě získaly značku spolehlivosti. Udělila jim je Rada pro hodnocení spolehlivosti na základě výsledků důkladného hodnocení nezávislými experty pro oblast řízení a financování neziskových organizací. V současné době se může v České republice touto značkou prokázat celkem 27 organizací.

Značku spolehlivosti spravuje Asociace veřejně prospěšných organizací ČR. Značka je zárukou pro dárce, že její držitelé pracují jako důvěryhodné a stabilní organizace. Finanční prostředky jsou využívány hospodárně a efektivně v souladu s posláním organizace.

Obecně prospěšná společnost Hospicová péče sv. Kleofáše je oporou nevyléčitelně nemocným dospělým i dětem v Jihočeském kraji. Její pracovníci pomáhají pacientům strávit poslední dny v domácím prostředí a starají se o to, aby jejich klienti měli dostupnou zdravotní péči i ostatní služby.

Cílem zapsaného spolku Rodinné centrum ROUTA je  podpora rodin s dětmi z Čelákovic a okolí. Pořádáním akcí pro celé rodiny se organizace snaží rodičům nabídnout program pro volný čas a seznámit se s dalšími rodinami, které žijí ve stejném regionu. Stále více se soustředí na slaďování pracovního a rodinného života a prosazování principu rovných příležitostí žen a mužů. 

Posláním organizace Právě teď! o.p.s. je změna vnímání problematiky stáří a stárnutí. Organizace pečuje o aktivní seniory v Praze a okolí a šíří osvětu. Jejích on-line akcí se zúčastňují senioři i ze zahraničí. Jak říká předsedkyně správní rady Hana Čepová: „Udělení značky spolehlivosti pro nás znamená potvrzení toho, že jdeme po správné cestě, tzn., že se vše snažíme dělat maximálně otevřeně a transparentně a přitom nezapomínáme na ty, pro které to většinou děláme, tj. na naše klienty – seniory. Zároveň doufám, že můžeme být inspirací pro další, co do počtu zaměstnanců, malé organizace, které uvidí, že věci lze dělat zároveň srdcem a zároveň tak, aby v maximální míře odpovídaly psaným i nepsaným normám a zákonům.“

Značka spolehlivosti je součástí etablovaného programu Česká kvalita. Slouží soukromým dárcům jako vodítko při jejich rozhodování, kterou organizaci si k podpoře vybrat. Garantuje jim, že finanční podpora bude využita smysluplně a efektivně. V současné době se může touto značkou prokázat celkem 27 organizací. Jejich seznam AVPO ČR zveřejňuje na webové stránce www.znacka-spolehlivosti.cz.