Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Valná hromada ICFO

Valná hromada ICFO byla letos opět on-line

Valná hromada mezinárodní asociace ICFO (International Committee on Fundraising Organizations), která sdružuje správce značek garantujících důvěryhodnost a transparentnost neziskových organizací z 19 zemí celého světa, proběhla letos opět on-line. AVPO ČR se svojí značkou Prověřená veřejně prospěšná organizace je členem ICFO již od roku 2013, a také letos jsme samozřejmě byli při tom.

Samotná asociace ICFO neprošla od loňska významnými změnami, pouze je o jednoho člena menší poté, co ji opustila China Charity Alliance. Debaty mezi zástupci členských organizací však ukázaly, že prostředí, v němž působí neziskové organizace a správci značek, se naopak změnilo velmi významně. Hlavním jmenovatelem diskuzí byla samozřejmě pandemie Covid-19, která v podstatě celosvětově vedla na jedné straně k většímu zájmu o činnost neziskovek a mobilizaci dárců, na straně druhé však také urychlila některé trendy. Tím nejdiskutovanějším byla přelétavost zejména mladších dárců, kteří už tolik nepreferují dlouhodobou podporu jednoho tématu nebo jedné neziskovky, ale chtějí se inovativními způsoby zapojovat do řešení nejaktuálnějších problémů. Vstříc jim přitom vycházejí různé platformy, které publikují projekty a dárcovské výzvy, ať už jde o dárcovské a crowdfundingové portály či sociální sítě. Hledáním způsobů, jak v tomto prostředí zajistit dárcům bezpečí, se již začali zabývat kolegové z Německa a Nizozemí. Další práce už budou probíhat v širším kruhu členů ICFO, přičemž AVPO ČR nezůstane stranou. 

 

 

Projekt je realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky. Výstupy projektu nereprezentují názor Úřadu vlády České republiky a Úřad vlády České republiky neodpovídá za použití informací, jež jsou obsahem těchto výstupů.