Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

#MytyoNezisku č. 9 „Vy jste tak šikovní, to už nic nepotřebujete!“ – Co my na to?

Úspěchy nepřichází samy od sebe. Když je něco dobré, zaslouží si to podporu dvojnásob.

Některé neziskovky kolem sebe šíří auru úspěchu. Na první pohled je zřejmé, že se jim daří. Lidé jsou z jejich práce nadšení, potkáte tam dobře naladěné a motivované zaměstnance, mluví o nich známí lidé, objevují se v médiích … Jednoho to svádí, aby si řekl, že tady jeho pomoc není potřeba a začal se rozhlížet jinde.

Úspěchy se ale nedostavují samy od sebe. Je za nimi tvrdá práce, která v případě neziskovek jde u mnoha lidí až za hranici sebeobětování. Přitom to bývá práce nepříliš viditelná, kterou se nikdo moc nechlubí a pro vnějšího pozorovatele není zajímavá. Úsilí ředitelů a fundraiserů, kteří navazují kontakty, shánějí dárce a vyplňují dotační a grantové žádosti, nikoho nedojme. 

Mějte prosím na paměti, že úspěch je v případě neziskovek velmi prchavý. Financování je nejisté, dlouhodobých zdrojů je pomálu, a tak komu se daří letos, může se už příští rok ocitnout ve velkých problémech.

Pokud jste tedy s prací nějaké neziskovky spokojeni, neváhejte ji podpořit. Přispějete tak k tomu, aby svoji dobrou práci mohla dělat i nadále.

 

Námět zpracoval Aleš Mrázek, AVPO ČR

Děkujeme

 

Všechny „Mýty“ najdete ZDE